A hagyományos menük jelentős korlátot szabtak a felhasználói élménynek. A felhasználók olyan funkciókat akartak a következő Office verziókba, amelyek már több éve szerepeltek ott ... csak nem találták meg :)
A csapat összeült Redmondban és nekiláttak egy teljesen új felhasználói felület kitalálásának, amelyet két részre bontottak: művészet és tudomány.
Művészet: a szoftver felülete az a nyelv, amellyel az ember kapcsolatot létesít az alkalmazással, hogy használni tudja. Az embereknek érzelmi kapcsolata van a számítógéppel (...több időt tölt a géppel, mint a párjukkal) A fejlesztők több kísérletet is elvégeztek, hogy megfigyeljék hogyan dolgoznak az emberek a munkahelyükön, mit éreznek amikor az Office-szal dolgoznak .., hmm nem lehetett egyszerű munka!
Tudomány: több mint 3 milliárd beérkező adatot elemeztek az Office felhasználókról (ha engedélyezed, hogy a felhasználói élmény javításában részt akarsz venni, akkor aninom adatok kerülnek vissza a fejlesztőkhöz). Ezek alapján egyértelműen látták, hogyan használják az Office-t a felhasználók és milyen parancsokat, milyen sorrendben használják, milyen gyakorisággal... (az excel-ben a copy-paste a leggyakoribb parancs, gondoltad volna?) Azt is látták, hogy inkább egérrel vagy billentyűzettel használják az emberek a parancsokat .. tudtad, hogy a MENTÉS gombot az emberek 79,4% az egérrel végzi, pedig ott a CTRL+S billentyűkombináció (micsoda időveszteség az egér...)
Miután ezekkel megvoltak, kezdődött az alkotó munka, ami sokkal inkább az emberek Office használatára épült, mint új funkciók beépítésére...érdekes volt látni a sok-sok prototípus sablont.
Ebből alakult ki az új felület, amely segíti a gyors munkát, azokat a funkciókat emeli előtérbe, amelyek az adott feladatvégzéshez kapcsolódnak: ha képet szerkesztel, akkor a kép menüsor aktív, ha táblázatot, akkor pedig az (...érdemes kipróbálni). A legfontosabb menüelemek oda kerültek, ahova az ember a legtöbbet néz, a legtöbbet használt parancsok extra nagy ikonokat kaptak (pl a paste/beillesztés).
Miután megszületett a végleges felület, szintén rengeteg tesztre került sor, ami több millió ember bevonásával történt.
Az elért eredmény:
- könnyebb szoftverhasználat
- időmegtakarítás a funkciók egyszerűsítésével
- felhasználók többet tudnak kihozni az Office-ből az új menü segítségével
- szebb, látványosabb dokumentumokat tudnak készíteni az emberek.
Nekem bejött az új menü! Lezárásként itt egy kérdőív azokról a felhasználókról, akik már legalább 2 hónapja használják az új felületet:
Szavazz a bal oldalon!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése